Školní koutek

Volba ředitele ZŠ a MŠ Třebotov

Email Tisk PDF

Dne 12. 4. 2012 byla na veřejné schůzi OZ Třebotov většinou hlasů zvolena a jmenována  Mgr. Marie Štýsová ředitelkou ZŠ a MŠ Třebotov na dobu 6 let s účinností od 1. července 2012.

Dopis pana Mgr. Šperla

Email Tisk PDF

Dnes ráno byl doručen dopis pana Mgr. Šperla, kterým odmítá jmenování do funkce ředitele Základní školy a Mateřské školy Třebotov.

 

Pondělní schůzka

Email Tisk PDF

Plánovaná schůzka se uskutečnila tak, jak bylo domluveno. Mgr. Šperl přislíbil, že do konce tohoto týdne zašle svoji rezignaci na místo ředitele ZŠ Třebotov.

 

Další plánované události

Email Tisk PDF

V pondělí 26. 3. 2012 se na podnět petičního výboru uskuteční schůzka s Mgr. Šperlem, které se zúčastní zástupce školského výboru, zástupce petičního výboru, zástupce pedagogického sboru a starostka obce. O výsledcích jednání budete informováni na tomto místě.

 

ZŠ - stávající situace

Email Tisk PDF

Mgr. Šperl minulý týden informoval, že na celý tento týden odjíždí. V úterý jsem mu volala a když mi telefon nezvedal, zaslala jsem mu SMS, že jsme byli domluveni na zaslání jeho rezignace, nic však nepřišlo. Dnes – ve středu – telefonoval a sdělil mi, že rezignaci zatím nezaslal, protože chce ještě jednou v klidu zvážit vše, co se událo, že však určitě dodrží slib a během příštího týdne rezignaci zašle.

Mezitím jsem zaslala dotaz do právní poradny Svazu města a obcí, jehož je naše obec členem: který ze zákonů, které se zabývají jmenováním ředitele školy (příspěvkové organizace), má větší váhu – zda Školský zákon nebo Zákon o obcích. Oba zákony tuto situaci upravují, každý však jinak. Pokud Mgr. Šperl rezignaci nezašle, pomůže nám to v dalším rozhodování tak, aby žádné kroky nebyly právně napadnutelné.

 

 

Strana 1 z 2