Úvodní strana

Kompostéry pro občany

EU fond

02.11.2017 Aktuální informace ohledně výdeje kompostérů:

Nyní je ještě k dispozici 14 ks kompostérů menšího typu (600 l). Obec kompostéry rozdává průběžně až do vyčerpání zásob. Doporučujeme předem kontaktovat OÚ na čísle 257 830 152 nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

---------------------------------------------------------------------------------------------

Oznamujeme občanům, že obec dostala ze Státního fondu životního prostředí dotaci na nákup plastových kompostérů pro občany. Občané, kteří se dostaví na obecní úřad v určené dny, obdrží kompostér zdarma. Obec na kompostéry nepřijímá rezervace, kompostéry se budou rozdávat podle pořadí příchodu zájemců až do vyčerpání zásob. Výjimkou je první den, kdy budou mít přednost občané Solopisk, protože pro tuto část obce je zabezpečen pouze hromadný vývoz kontejnerem v předem určeném termínu. Obec bude mít k dispozici 100 ks kompostérů o objemu 600 l a 100 ks kompostérů o objemu 900 l. Základna kompostéru měří 1,15 m x 1,11 m a vysoký je zhruba 80 cm (menší varianta) a 100 cm (větší varianta). V prvním kole může každá rodina dostat pouze 1 kompostér.

Před vydáním kompostéru je z důvodu dotace nutné se zájemcem sepsat smlouvu o výpůjčce a následném darování. Smlouva je ke stažení zde. Není nutné smlouvu tisknout, je zveřejněná pouze pro informaci.
Po sepsání smlouvy a předávacího protokolu na obecním úřadě si kompostér můžete vyzvednout v areálu technických služeb (dvůr prodejny Žabka).

Termíny pro získání kompostéru zdarma:
• pondělí 9. října od 8 do 11 hodin a od 16 do 18 hodin (ve frontě budou upřednostňováni občané Solopisk)
• pondělí 16. října od 8 do 11 hodin a od 16 do 18 hodin